Blog


Firma przeprowadzkowa czy wynajem dostawczaka – co lepsze?Wynajem mieszkania to dziś rzecz powszechna. Przeprowadzamy się z jednego lokalu do drugiego, a później przychodzi czas na własne cztery kąty. Coraz mniej chce nam się męczyć, krążąc kilka razy autem osobowym z jednego punktu do drugiego, a do tego jest to mało opłacalne zarówno czasowo, jak i finansowo.

I tu nasuwa się pytanie – co wybrać? Wynająć firmę przeprowadzkową, czy jednak postawić na wypożyczalnię aut?

Po pierwsze – cena

Jest to dość oczywiste, że jeśli wypożyczy się samochód dostawczy, nie trzeba będzie płacić ekipie przeprowadzkowej, a więc część pieniędzy się zaoszczędzi. Jeśli ktoś zdecyduje się na wynajęcie dostawczaka, takiego jak średni czy duży Volkswagen Crafter, niestety wszystko będzie musiał nosić sam, ale w kieszeni zostanie sporo grosza.

Po drugie – swoboda

Wynajem auta z wypożyczalni pozwala zorganizować przeprowadzkę w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie. Nie trzeba się do nikogo dostosowywać i nie ma ryzyka, że na kogoś będzie trzeba czekać. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „wypożyczalnia aut w Gdańsku” i bardzo szybko można znaleźć punkt, do którego należy się udać w celu wynajęcia samochodu dostawczego. Niektóre firmy idą swoim klientom na rękę oferują także dostarczenie auta do wskazanego miejsca, nie tylko głównych punktów takich jak lotnisko czy dworce. Firmy przeprowadzkowe z kolei działają zwykle na godziny i w zasadzie to od zwinności ich pracowników zależy, ile zapłaci się za przyjemność oszczędzenia sobie dźwigania – może być także tak, że zapłacimy dużo więcej, niż przewidywaliśmy.

Po trzecie – kontrola

Jak wiadomo, kiedy firma przeprowadzkowa pomaga nam się „zapakować”, to jej pracownicy noszą nasze rzeczy i to oni – przynajmniej w teorii – o nie dbają. Z tego powodu musimy mieć wzmożoną czujność i cały czas mieć ich na oku, co przy takim przedsięwzięciu jest praktycznie niemożliwe. Jest więc możliwe, że coś zostanie uszkodzone, zapomniane, a nawet… zniknie. A później ciężko będzie udowodnić, że wziął to ktoś z ekipy przeprowadzkowej. Z kolei przy wynajmie auta z wypożyczalni to my decydujemy o tym, co, gdzie i jak wkładamy, robimy to po swojemu i z należytą dbałością. Kontrolujemy wszystko, od przyjazdu samochodem, do odjazdu i rozpakowywania się w nowym miejscu.

Wypożyczalnie aut posiadają często kilka rodzajów samochodów dostawczych – mniejszych i większych. Klienci mają wybór, czy wybrać auto takie jak Volkswagen Crafter Średni czy Volkswagen Crafter Maxi i mogą dostosować samochód do swoich potrzeb.

Jeżeli osoba przeprowadzająca się posiada prawo jazdy, wybór jest całkiem prosty – najlepiej będzie wypożyczyć dostawczaka! Jedyny minus w postaci braku pomocy osób trzecich łatwo można wyeliminować, prosząc o pomoc znajomych czy rodzinę. A przezorny – zawsze ubezpieczony!

dlaczego warto postawić na wynajem auta